28 sierpnia 2012

Ogólnopolski Konkurs na Najlepszą Restaurację Sushi 2012 - relacja

Talerz sushi w stylu dowolnym w wykonaniu zespołu restauracji Hattori Hanzo z Częstochowy

W ubiegłą niedzielę w restauracji Izumi Sushi Biały Kamień odbył się Ogólnopolski Konkurs na Najlepszą Restaurację Sushi. Zespoły zgłoszonych restauracji miały do wykonania 2 zadania: przygotowanie talerza sushi tradycyjnego oraz talerza w 
stylu dowolnym. Odbył się też konkurs indywidualny na najlepszego sushi mastera. Wykonanie zadań oceniało jury składające się z jurorów technicznych, którymi byli doświadczeni sushi masterzy oraz tzw. jurorów "ślepych", którzy oceniali smak i wygląd przygotowanego sushi. Miałam przyjemność być w gronie jurorów oceniających smak i wygląd przygotowanego sushi i bardzo mi się podobało to zadanie, gdyż miałam możliwość spróbowania wszystkich prac konkursowych. 
Narada jurorów technicznych

Najlepszy sushi master konkursu - reprezentant restauracji Hokkaido Sushi z podwarszawskiego Latchorzewa
Impreza cieszyła się zainteresowaniem miłośników sushi
Talerze w stylu dowolnym przygotowane przez zespół Higashi Sushi Baru z Radomia


W obu konkurencjach pierwsze miejsce zajął reprezentant restauracji Hokkaido Sushi z podwarszawskiego Latchorzewa. Drugie miejsce w konkursie zespołowym zajęli reprezentanci restauracji Hattori Hanzo z Częstochowy, a trzecie Higashi Sushi Bar z Radomia. Jedną z głównych atrakcji dla publiczności były warsztaty przygotowywania sushi. Odbył się też konkurs dla amatorów oraz degustacja japońskich alkoholi, spośród których podniebienia publiczności podbiło wino śliwkowe.


Zachwyciła mnie restauracja Izumi Sushi, w której odbyła się impreza - takich restauracji nie spotyka się często. Jej atrakcyjność polega a tym, że stoliki są ustawione w palmiarni, wśród egzotycznych roślin.

Organizatorami konkursu były Warszawskie Centrum Promocji i portal sushi-online .pl, a partnerami m.in. gospodarz konkursu, restauracja Izumi Sushi oraz Sushi Akademia, która ufundowała nagrodę w konkursie. Dziękuję organizatorom za zaproszenie na imprezę.


Talerz sushi tradycyjnego w wykonaniu zespołu Hattori Hanzo z Częstochowy


Talerz w stylu tradycyjnym przygotowany przez zwycięzcę konkursu - reprezentanta Hokkaido Sushi z podwarszawskiego Latchorzewa

Więcej zdjęć z konkursu na FB mojego blogu oraz na FB portalu sushi-online.pl.

13 komentarzy:

 1. Oh co ja bym dała by spróbować choć troszkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwię się - patrząc teraz na zdjęcia, chętnie cofnęłabym się w czasie do ubiegłej niedzieli :))

   Usuń
 2. Fajnie było :) A Izumi Sushi jako restauracja też bardzo mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Można zgłodnieć, patrząc na takie pyszne i urozmaicone sushi.

   Usuń
  2. Z chęcią bym się tam znalazł chociaż na chwilkę :D

   Usuń
 4. Haniu,

  impreza była niezwykle udana!
  Nawet nie wiem kiedy zleciały mi 3h w Izumi Sushi. Mają tam świetne jedzenie (oprócz sushi próbowałam japońskiego piwa w restauracji i kurczaka w sosie teriyaki). To był bardzo udany dzień, a warsztaty z Panem Tomkiem również należały do bardzo udanych :)

  Serdecznie pozdrawiam,
  E.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edith, mnie również bardzo szybko zleciał czas Izumi Sushi i ani przez chwilę się nie nudziłam, mimo że spędziłam tam ponad 5 godzin. Bardzo udana i ciekawa impreza. Miło było Cię spotkać i poznać Twojego męża.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Haniu,
  wiedziałam że miejsce Ci się spodoba.
  Polecam Ci kontemplować je kiedy będzie mniej tłoczno.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Amber, byłam zachwycona Izumi Sushi - bardzo lubię restauracje, w których stoliki są ustawione wśród roślin. Poza tym prowadzące restaurację polsko-japońskie małżeństwo to przeuroczy, niesamowicie sympatyczni ludzie. Koniecznie muszę tam wrócić, aby na spokojnie zjeść coś w tak pięknej scenerii. Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Nominowałam Twój blog do Versinale Blogger Award. Po szczegóły zapraszam do mnie:
  http://fabrykapomyslow50.blogspot.com/2012/08/niespodzianka-nominacja.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłam w Izumi na Biały Kamień w ostatni weekend z dziećmi, dzieci dużo, ale wesoło bawiły się na placu zabaw przed restauracją. Sushi jak zwykle pyszne. No i do tego moja ulubiona zupa miso, mniam!

  OdpowiedzUsuń